Akşener: 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de yanında olduğunu görüyoruz

Altılı Masa; YSK üyelerine hakaret ettiği teziyle 2 yıl 7 ay 15 gün mahpusa mahkûm edilen ve bu cezanın katılaşması durumunda siyasi yasaklı hale gelecek olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için Saraçhane’de düzenlenen “Millet, İradesine Sahip Çıkıyor” mitinginde bir ortaya geldi.
İmamoğlu, CHP, DEVA, Demokrat Parti, Gelecek Partisi başkanlarının ardından kürsüye İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener çıktı. Akşener, “Bu sese kulaklarını kapasalar da size, bize terörist deseler de haksız yere Ekrem kardeşimi cezalandırsalar da bu cüret, bu demokrasi aşkı, bu sandıkta verilecek cezanın ortaya konduğu irade gösteriyor ki artık 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de senin yanında olduğunu Saraçhane’den görüyoruz” tabirlerini kullandı. 

Mitingde konuşan Akşener, konuşmasına başlamadan evvel boynundaki atkıyı İmamoğlu’na ikram etti. Akşener, İmamoğlu’nun yanında durmasını isteyerek yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  

“Öncelikle aziz milletim, İstanbullular, kalbimiz, beynimiz her şeyimiz gençler bugün burada bir büyük haksızlığı iadesi için toplandık. Öncelikle bu atkının kıssasını sizle paylaşmak istiyorum, dün buradan ayrılıp giderken genç bir kızımız, ismi Değer Doğan’dı, otomobilimin camını çaldı boynundaki atkıyı çıkardı dedi ki; ‘Ekrem liderime vereceksin Meral abla, onun için dua edeceğim.’ Münasebetiyle bu atkı Kıymet’in atkısı, kalbinden dualar eden ve bu haksızlığı lanetleyen gencecik bir kızımızın atkısı, biliyorum Ekrem lider onu bir emanet üzere saklayacaktır. Buradan ayrılma senin için buradayız.

“16 milyon İstanbullunun iradesi burada”

100 yıl evvel olduğu üzere bugün de egemenlik kayıtsız, koşulsuz milletindir diyenler burada, Saraçhane’de. Lakin o 100 yıl evvel verilen kararın, o unsurun, iradenin temsilcileri bayanlar, erkekler, gençler, yaşlılar burada ve İstanbul’dan ‘egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir’ diye haykıranların, o sesi duymayanların, onların saraylara kapandığı anda milletin sesini duymadığı anda biz Saraçhane’deyiz. Bir tiyatroya, bir haksızlığa, kara cübbelerini saranlara buradan seslenen İstanbullular, diyorsunuz ki saray sizin ise Saraçhane bizimdir. Diyorsunuz ki; zulüm, haksızlık sizin ise sandık bizimdir. 16 milyon İstanbullunun iradesi burada. Ve millet burada, demokrasi, irade burada ve Ekrem kardeşimin yanında.

Gençler diyor ki; ‘Yaşasın hürriyet, kahrolsun istibdat.’ İşte bu sese kulaklarını kapasalar da size, bize terörist deseler de haksız yere Ekrem kardeşimi yargılasalar da cezalandırsalar da bu irade, ses, yürek, yürek, güzellik, bu demokrasi aşkı, bu sandıkta verilecek cezanın ortaya konduğu irade gösteriyor ki artık 16 milyon İstanbullunun ortaya konduğu irade gösteriyor ki artık 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de senin yanında olduğunu burada Saraçhane’den görüyoruz.”

Akşener, konuşmasının son kısmında ise İmamoğlu’nun elini tuttu ve “Hiçbir haksızlık sonsuza kadar sürmez. Hele aziz milletimizde hiç sürmez. Geldikleri üzere sarfiyatlar, geldikleri üzere gittiler. Geldikleri üzere sizin iradenizle gidecekler. Allah’a emanet olun. Tekrar söylüyorum; demokrasi bizimdir, sandık bizimdir ve bu irade elbette ki bizimdir” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı. 

Altılı Masa; YSK üyelerine hakaret ettiği argümanıyla 2 yıl 7 ay 15 gün mahpusa mahkûm edilen ve bu cezanın mutlaklaşması durumunda siyasi yasaklı hale gelecek olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na takviye için Saraçhane’de İstanbullularla buluştu. 

Altılı Masa, Saraçhane’de | Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum

İmamoğlu’ndan ‘rabia’ bildirisi: Bu 4, o 4 değil

Kılıçdaroğlu: Asla başınızı öne eğmeyin, 6 ay kaldı, iktidar olmak için geliyoruz!

 Gültekin Uysal: Bu kararları alanlar başı dik bir formda dolaşamayacaklar

Davutoğlu MHP seçmenine seslendi: Kim ki ulusal iradeye el uzatırsa gerçek terörist odur!

Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum!

 Altılı Masa, Saraçhane buluşmasından kareler

 Altılı Masa ve binlerce İstanbullu Saraçhane’de

Altılı Masa’nın Saraçhane’deki mitingini birçok televizyon kanalı canlı yayınlamadı

Altı önderin ortak mitingi öncesi binlerce kişi Saraçhane’de: “Hak, hukuk, adalet demeye geldik”

CHP’li vekiller Saraçhane’de: “AKP’nin siyasi gündemine nazaran karar verildi; sonuçlarına da katlanacaklar”

İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret” davası: Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi!

 Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir