Başkan Altay: “Altın bir dönem yaşadık”

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2019-2024 periyodu son Meclis toplantısının birinci oturumu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında gerçekleştirildi.

Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik ederek konuşmasına başlayan Lider Altay, “Özellikle bu Ramazan yüreğimiz buruk. Gazze’de kardeşlerimiz çok büyük zorluk içerisindeler. İnşallah bir an evvel kalıcı ateşkesin sağlanması ve açlıkla, susuzlukla canice katledildikleri bir periyodun sona ermesini temenni ediyorum. Rabbim imtihanımızı kolaylaştırsın.” sözlerini kullandı.

YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Son bir aylık periyotta ulaşımdan tarıma, etraftan kentsel dönüşüme, teknolojiden güce, onarım çalışmalarından eğitime kadar Konya genelinde temelini attıkları yahut tamamlayarak hizmete sundukları onlarca yatırımdan bahseden Lider Altay, bilhassa Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilecek yeni raylı sistem çalışmaları hakkında meclise bilgi verdi.

“KONYA’NIN HAYALİ OLAN BİRÇOK İŞİN BAŞLANGICINI YAPTIK YAHUT TAMAMLADIK”

Tüm meclis üyelere gösterdikleri katkıdan ötürü teşekkür eden Lider Altay, “Büyükşehir Meclisimiz her vakit olduğu üzere bu periyotta de Türkiye’ye örnek bir birlik ve beraberlik içerisinde Konya’ya yapılan tüm hizmetlerde oy birliğiyle karar almayı başarabilmiştir. Rastgele bir olumsuz durum, bir tartışma bir gürültü olmadan Konya’ya yakışır bir formda süreci yürüttük. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Misyonu tamamlayacak arkadaşlarımıza bu yaptıkları hizmetlerin Konyalılar tarafından unutulmayacağını ve altın bir periyot yaşadığımızı bir sefer daha tabir etmek istiyorum. Pandemi ve zelzele üzere inanılmaz bir periyot geçirdik ancak buna karşın kentimize 52 milyar liralık yatırım yapmayı başarabildik. Konya’nın hayali olan birçok işin başlangıcını yaptık yahut tamamladık” diye konuştu.

Başkan Altay, konuşmasının sonunda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mart’ta Konya’da olacağını anımsatarak tüm meclis üyelerini büyük bir coşkuyla yapılacak Konya mitingine davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir