İntihar eden ünlü şarkıcının göz yaşartan mücadelesi ortaya çıktı: Öyle çok acı çektim ki normal bir hayat yaşayamadım

Coco Lee’nin iki ablası Carol ve Nancy, Facebook’tan yaptıkları paylaşımda kız kardeşleriyle ilgili acılı haberi duyururken Coco Lee’nin son birkaç yıldır makus bir ruh halinde olduğunu ve ağır bir depresyonla boğuştuğunu yazdılar.

Yıldız isim intihar teşebbüsünde bulunduktan sonra hastaneye kaldırılmış, üç gün boyunca verdiği hayat gayretini kaybederek ölmüştü. Hong Konglu Coco Lee, gençlik yıllarında ABD’ye taşınmış, etkileyici sesiyle herkesi büyüleyerek sayısız albüme ve birçok rekora da imza atmıştı.

Muhteşem başarılarla dolu mesleği bounca sayısız albüm yapan ve bir o kadar da ödül kazanan Coco Lee intihar ederek hayatına son verdi 

En Âlâ Müzik kısmında Oscar adaylığı da bulunan Coco Lee izlenme rekorları kıran animasyon Mulan’da da hem baş karakter Fa Mulan’a sesiyle hayat veren hem de sinemanın müziklerini seslendirmiş, böylelikle bir Disney yıldızı da olmuştu.

Ünlü müzikçi 2011’de Kanadalı iş insanı ve Hong Kong merkezli büyük bir tedarik zinciri şirketinin CEO’su olan Bruce Rockowitz’le evlenmişti. Coco ve Bruce’un evlenmeden evvel de 8 yıllık bir beraberlikleri vardı. Çiftin çocukları olmadı lakin Coco Lee, eşinin eski evliliğinden olan iki kızına 12 yıl boyunca annelik yaptı. Coco Lee ve eşi ortasında uyuşmazlık olduğu ve çiftin ilgisinin yıllardır güzel olmadığı da vefatından sonra ortaya atılan savlar ortasındaydı.

Coco Lee 8 yıllık bir bağın akabinde 2011’de evlendiği iş insanı Bruce Rockowitz’le evliliğinde sıkıntılar yaşıyordu tezi ortaya atıldı lakin milyarder teşebbüsçü eşinin akabinde dokunaklı bir ileti paylaştı

Coco Lee’nin milyarder iş insanı eşi Bruce Rockowitz, yıldız müzikçinin vefatının akabinde sürdürdüğü sessizliğini bozdu ve birinci defa konuştu. 48 yaşındaki Coco Lee, bir yandan ağır bir depresyonla bir yandan da geçirdiği büyük bir ameliyatın zorlayıcı tesirleriyle boğuşuyordu. Ünlü müzikçi yaşadığı Hong Kong’daki Queen Mary Hastanesi’ne kaldırıldı lakin kurtarılamadı.

Şarkıcının iş insanı eşinin Coco Lee intihara teşebbüs ettiğinde Hong Kong’da olmadığı lakin haberi alır almaz geri döndüğü açıklandı. Bruce Rockowitz ve iki kızının imzasını taşıyan dokunaklı anma yazısında Coco Lee’den “çok hoş bir insan” ve “ilgili bir akıl hocası” olarak bahsedildi: “Coco hem içi hem de dışı çok hoş bir insandı. Nazik ve sıcaktı. Çok yetenekli bir müzikçi ve performans sanatkarıydı. Kendinden sonra gelen jenerasyon için ilgi dolu bir akıl hocası olmuştu. Sevgi dolu bir eş ve çok sevilen bir dosttu.”

Coco Lee, Hong Kong’da doğduktan sonra 9 yaşında ablaları ve annesiyle ABD’ye göçmüştü: Lee burada Oscar adaylığına kadar uzanan büyük muvaffakiyetler elde etti

Sadece ABD’de ve İngiltere’de değil tüm Asya ülkelerinde milyonlarca hayranı olan Coco Lee’nin acılarla örülü hayatı da vefatından sonra gündeme geldi. Babası daha o doğmadan ölen Coco, annesi ve ablalarıyla birlikte 9 yaşındayken San Francisco’ya taşınmıştı. Daha lisedeyken güçlü sesiyle hayranlık uyandırmaya başlayan Coco Lee, 1996’da Sony’yle birinci muahedesini imzaladı ve albümleri milyonluk satış sayılarına ulaştı.

Coco Lee’nin intihar etmeden yalnızca birkaç gün evvel hayranları için bir ileti yayınladığı ve onlara “Siz benim güç kaynağımsınız, uygunlaşmak için inanın çok çalışıyorum” dediği ortaya çıktı. Coco Lee, yaptığı son Instagram paylaşımında hayatının çekilmez halde olduğundan bahsetmişti. Ünlü müzikçinin kız kardeşleri, vefatının akabinde, onun yıllardır depresyonla çaba ettiğini söylediler.

Coco Lee geçtiğimiz aylarda doğumundan beri ona büyük acılar çektiren sol bacağındaki sakatlık için ameliyat olmuştu

Yıldız isim geçen şubat ayında sol bacağından çok ağır bir ameliyat geçirmişti ve “Yürümeyi tekrar öğrenmek zorunda kaldım” demişti. Coco Lee harika sahne performansları ve danslarıyla yaşadığı büyük acıyı yıllarca saklamıştı lakin bir prova sırasında sakatlanıp ameliyat olmak zorunda kalınca acı gerçek ortaya çıkmıştı.

Coco Lee’nin sol bacağı ve kalçasında doğumsal bir sakatlık vardı ve ünlü müzikçi daha 2 yaşındayken çok acı verici bir ameliyat olmuştu. “Doktor sol ayağımın topuğundan bir metal çubuğu bacağıma sokmuştu ve tüm bu süreç boyunca alçı takmak zorundaydım. Küçücük bir çocuktum ve dehşetli günler geçirdim” diye anlattığı bu tedavi süreci maalesef başarılı olmamıştı.

Yıldız şarkıcınının intihar etmeden birkaç gün evvel hayranlarına bir bildiri yollayıp “Siz benim güç kaynağımsınız, güzelleşmek için çok çalışıyorum emin olun” dediği ortaya çıktı

O günlerden beri hem ayakta durabilmek hem de bu doğumsal kusuru gizleyebilmek için daima sağ bacağına yüklenen Coco Lee en sonunda bir kere daha kuvvetli bir ameliyat süreci yaşamak zorunda kaldı. Aylardır güzelleşmeye çalıştığı ortaya çıkan ünlü müzikçi “Hayatım boyunca bu dehşetli acıya dayanmaya çalıştım ve bu benim olağan bir hayat yaşamama mahzur oldu.” derken geçirdiği bu son ameliyatla hayatındaki en büyük dehşetle yüzleştiğini ve bunun en büyük çabası olduğunu söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir